Search

Woda pełna smaku.

Dwudziestego dziewiątego listopada uczniowie klasy drugiej 2E ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży zaprosili dzieci ze świetlicy szkolnej na lekcję pt. Woda pełna smaku. Była to lekcja odbywająca się w ramach projektu Wybieram wodę. Podczas pierwszej części wychowawca klasy przedstawił dzieciom prezentację multimedialną, w której wskazał jak ważna jest woda w życiu człowieka, co dzieje się z organizmem, kiedy wody w nim brakuje oraz w jakich stanach skupienia występuje woda. Nauczycielka zaprezentowała także kilka ciekawostek o wodzie, np. ile szklanek wody potrzebne jest do tego, aby dziecko urosło 2 cm oraz, że nie każda woda na ziemi nadaje się do picia. Zwróciła także uwagę na problem braku wody na Ziemi. Po części teoretycznej dzieci spośród produktów na stolikach wybrały składniki do stworzenia smakowej wody. Mimo, iż na stole znajdowały się słodycze uczniowie wybrali: miód, pomarańcze, cytrynę oraz sok z wyciśniętych wiśni. Następnie przystąpili do wykonania smakowej wody i degustacji. Jako symbol wspólnych zajęć o wodzie dzieci wykonały na koniec wydzieraną kropelkę wody. Dzieciom woda bardzo smakowała, co widać po zadowolonych buziach. W zajęciach udział wzięło 25 uczniów klasy 2E oraz zaproszeni goście ze świetlicy szkolnej (17 osób). Celem zajęć było pokazanie dzieciom jak ważna jest woda w życiu człowieka, jakie właściwości ma woda oraz, że może być ona smaczna i zdrowa.

Dorota Janowiak